×
خانه » مقالات » نکاتی برای تبدیل شدن به برنامه نویسی بهتر
08 اسف 1399

نکاتی برای تبدیل شدن به برنامه نویسی بهتر

سلام خدمت همه دوستان و همراهان عزیز آکادمی بیسینیور در این مقاله می خواهیم نکاتی رو باهاتون در میون بزارم که خودم تجربه کردم و خیلی میتونه بهتون کمک کنه در مسیر تبدیل شدن به یک برنامه نویس بهتر و قوی تر.

پس حتما تا آخر مقاله همراه من باش.

 

برنامه نویس حرفه ای

 

کدهای دیگران رو بخونید

یکی از مواردی که میتونه به شما در تبدیل شدن به یک برنامه نویس بهتر کمک کنه خواندن کدهای دیگران است, خواندن کد برنامه نویسان دیگه به شما دیدی باز و بهتر نسبت به برنامه نویسی میده و باعث میشه بهتر با نحوه پیاده سازی مباحث در برنامه نویسی و بازی با کد ها آشنا بشید.

و خواندن کد برنامه نویسان بزرگ بسیار میتونه بهتون در تمیزتر کد زدن و کدنویسی اصولی بهتون کمک کنه, یکی از بزرگترین منابعی که میتونید از اون برای خواندن کد دیگران و برنامه نویسان حرفه ای استفاده کنید سایت Github است.

 

 

ارتباط با برنامه نویسان دیگر

ارتباطات یکی از بزرگترین ویژگی های برنامه نویس خوب و حرفه ای است. ارتباطات قوی با برنامه نویسان حوزه خودتون و یا حتی برنامه نویسان در حوزه های دیگه علاوه بر انتقال تجربه در پیاده سازی پروژه ها باعت کسب دانش مدیریتی و برنامه نویسی در شما میشه و بهتون کمک میکنه تا بتونید مسیر پیشرفت خودتون رو با استفاده از تجربه برنامه نویسان دیگه هموارتر و سریعتر بکنید.

 

برنامه نویس حرفه ای

 

یادگیری را کنار نگذارید

در هر حوزه ای از برنامه نویسی که فعالیت دارید این رو بدونید که وارد دنیایی بی پایان شده اید و هیچوقت نمیتونید بگید من همه چیز رو یاد گرفتم و یا دیگه چیزی نمونده که یاد بگیرم.

و این رو بدونید در دنیای برنامه نویسی, همیشه برنامه نویسی موفق است که بروز باشد و با جدیدترین معماری ها و تکنولوژی های برنامه نویسی آشنایی داشته باشد و این تنها بوسیله یادگیری مداوم میسر است.

 

ورزش کنید

از فواید ورزش که هرچقد بگیم کمه ولی شاید ما برنامه نویس ها به دلیل کار زیاد فرصت نکنیم تا اون شکل که باید به بدن و سلامتمون رسیدگی کنیم به همین دلیل نمیخوام بگم روزی ۳ ساعت ورزش کنید ولی سعی کنید حداقل روزی چندتا کششی و ۲۰…۳۰ دقیقه پیاده روی رو تو برنامتون داشته باشید که میتونه خیلی بهتون کمک کنه.

همونطور که از قدیم گفتن عقل سالم در بدن سالم.

 

پروژه بزنید

همیشه گفتم بازم میگم پروژه بزنید و حتی شده یک ایده ی کوچیک خودتون رو با کد پیاده کنید. باور کنید به یک سری نکات و مشکلاتی در هنگام انجام پروژه خواهید خورد که در هیچ کلاس و ویدئو آموزشی به شما یاد نخواهند داد و این کسب تجربه هاس که از شما یک برنامه نویس حرفه ای خواهد ساخت و نه دیدن تنها ساعت ها ویدئو آموزشی.

پس ایده های خودتون و یا حتی اصلا برنامه ها و سایت ها و ایده های تکراری رو دوباره بنویسید و از اول برای خودتون پیاده سازی کنید.

 

اینم باقی لیست:

  • استفاده از اسامی معنی دار برای متغیر ها
  • پرهیز از کدهای غیرضروری
  • کامنت گذاری خوب و معنی دار
  • نوشتن تست برای کدهاتون
  • تمرین

 

رعایت این نکات میتونه خیلی به شما تبدیل شدن به یک برنامه نویس بهتر کمک بکنه,  امیدوارم که این مقاله براتون مفید بوده باشه و از اون لذت برده باشید تا مقالات بعدی خدا یار  نگهدار شما.

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x