محمد
11 خرداد 1403

کاربرد ریاضی در برنامه نویسی

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
Rate this post

بررسی کاربرد ریاضی در برنامه نویسی

سلام به همه بیسینیوری های عزیز خیلی اوقات در خیلی از جاها به شخصه دیدم که در گروه ها و فروم های مختلف در مورد کاربرد ریاضی در برنامه نویسی صحبت میکند و خیلی ها هستند که اون رو یک پارامتر ضروری برای برنامه نویسی میدونن و خیلی ها هم هستند که اون رو به عنوان یک پیش نیاز بسیار ضعیف و غیرضروری برای شروع برنامه نویسی میدونند, امروز قرار است که به نگرانی و سوالات شما در مورد  رابطه ریاضی با برنامه نویسی پاسخ بدیم.

سوالاتی از قبیل :

آیا باید ریاضی من قوی باشه که برنامه نویسی رو شروع کنم؟

باید چه مباحثی از ریاضی را بلد باشم تا بتونم در برنامه نویسی موفق باشم؟

امروز میخواهیم ببینیم ریاضی چقدر تو برنامه نویسی اهمیت داره پس همراه من باشید.

آیا ریاضی در برنامه نویسی اهمیت دارد؟

اگر بخوام به این سوال جواب کوتاه بدم جواب من بله است,  بله ریاضی در برنامه نویسی اهمیت دارد اما جواب بلند تر و کامل تر چیه؟

جواب کامل تر اینکه ریاضی در برنامه نویسی اهمیت داره اما نه به این شکلی که همه فکر می کنند مثلاً یه برنامه نویس وب و یا اپلیکیشن یا یک برنامه نویسی که در حوزه‌های دیگری فعالیت میکنه نیازی به یادگیری انتگرال دوگانه و سه گانه و مشتق, مباحث مختلف ریاضی ندارد و نیاز به تسلط کامل بر این مفاهیم ندارد.

شما میتونید برای شروع برنامه نویسی اندروید از دوره رایگان اندروید  و جاوا آکادمی بیسینیور استفاده کنید.

پس چی باید یاد بگیریم؟

منظور از پر اهمیت بودن ریاضی در زبان های برنامه نویسی این که شما باید درک و فهم ریاضی و توانایی حل مسئله در مشکلات و بخش‌های مختلف برنامه نویسی داشته باشید و خودتون رو با مسائل مختلف ریاضی درگیر کنید تا توانایی حل مسئله خود را بالا ببرید تا در مواجهه با مشکلات نه یک راه حل بلکه چندین راه حل کاربردی برای حل مشکل در برنامه نویسی داشته باشیم پس یادتون باشه ریاضی در برنامه نویسی نه انتگرال و نه مشتق و نه چیز دیگس بلکه بالا بردن توانایی ابداع و یا بوجود آوردن راه حل های جدید است.

سخن پایانی

پس حتما سعی کنید مهارت های ریاضی خودتون رو برای برنامه نویسی بالا ببرید و همراستا با برنامه نویسی تونایی حل مسئله خودتون رو هم تقویت کنید,

امیدوارم که این مقاله براتون مفید بوده باشه و حتما نظر خودتون رو در مورد اهمیت ریاضی در این زمینه بگید و خوشحال میشم که باهم صحبت کوتاهی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

preloader