خصوصیات اخلاقی برنامه نویس ها چیست؟

سلام به همه همراهان و دوستان عزیز, در این مقاله میخواهیم  در مورد خصوصیات اخلاقی برنامه نویس ها صحبت کنیم و به صورت کاملا جامع ویژگی ها و مهارتهای فردی و اخلاقی یک برنامه‌نویس حرفه‌ای و خوب رو با هم دیگه بررسی کنیم و اگر به تازگی می خواهید به سراغ برنامه نویسی بیاید اگر چنین ویژگی های اخلاقی را در خود می بینید سریعا کار خود را شروع کنید و اگر در حال حاضر یک برنامه نویس هستید سعی کنید این مهارتها و ویژگی ها را در خود تقویت کنید.

پس با ما در این مقاله همراه باشید.

انگیزه

به نظر من انگیزه در هر کاری اول رو میزنه ولی در برنامه نویسی این پارامتر بیشتر خودشو نشون میده, اینکه در هر کار و مسیری انگیزه و اشتیاق خود را از دست ندید بسیار مهمه , این انگیزه است که به شما کمک میکنه تا کارهای خودتون رو به بهترین نحو انجام بدین و در انجام کارهای طولانی و طاقت فرسا احساس خستگی نکنید.

قدرت حل مسئله

شاید اولین بار باشه که این رو میشوید ولی به نظر من برنامه نویسی ۲۰ درصد کد زنی و ۸۰ درصد تفکر و توانایی حل مسائل است و شما باید قدرت تفکر و پیدا کردن راه حل را در خود تقویت کنید این قدرت حل مسائل است که به شما در پیدا کردن راه حل های مختلف مشکلات کمک می کند و برنامه نویسی دومینویی از حل کردن باگ ها و مشکلات گوناگون است.

هدف

هدف جزو جدانشدنی از شخصیت های قوی و موفق در جامعه است, تعیین اهداف به زندگی شما شکل میده و داشتن هدف میتونه برای پیشرفت در برنامه نویسی خیلی بهتون کمک کنه و سرعت پیشرفت آن را بالا ببرد و جلوی این رو بگیره که شما مدام از یک شاخه به شاخه دیگه بپرید و سردرگم بشید.

برنامه ریزی

موفقیت در کارهای مختلف و همچنین برنامه نویسی بدون برنامه ریزی اصلاً آسون نیست و یا حتی بهتر بگم غیرممکنه برنامه ریزی باعث میشه شما از زمانتون به بهترین نحو استفاده کنید تا برای کارهایی با اولویت بالاتر زمان بیشتر و بهتری صرف کنید و به همچنین به تایم روزانه شما نظم مناسب میده.

یادگیری

یک برنامه نویس باید مدام به دنبال یادگیری مطالب و چیزهای جدید باشد, علم و تکنولوژی در حال پیشرفت و تغییر است و یک برنامه نویس هم باید خودش رو در زمینه ی فعالیت خود  و تکنولوژی به روز نگه داره تا بتونه تخصص خودش رو به بهترین نحو و متدهای روز ارائه بده.

روحیه شکست

اگر از آن دسته افرادی هستید که با یک بار شکست خوردن دست از کار می کشید و ناامید میشید و کار رو رها می‌کنید بهتر است که اصلاً به سراغ برنامه‌نویسی نیاید,  شکست یکی از عواملی هستش که ما را خسته می کنه و انگیزه ما را میگیره, برنامه نویسی همانطور که گفتم سلسله‌ای از باگ ها, شکست‌ها و بلند شدن هاست و اگه میخواین تو این راه پیروز بیرون بیایند فقط و فقط باید ادامه بدید و نا امید نشید.

برای شروع برنامه نویسی اندروید میتونید از دوره رایگان اندروید آکادمی بیسینیور استفاده کنید.

دیگر صفات…

در بالا مهمترین صفاتی که یک برنامه نویس خوب باید داشته باشه رو نامبردم اما صفات دیگری هم هست که برنامه نویس ها لازمه که داشته باشند و یا در خود تقویت کنند که من آنها را در لیستی در پایین برای شما اوردم

زبان انگلیسی

ریاضیات

آشنایی با کامپیوتر

آشنایی با نرم افزارهای مربوطه

صبر و حوصله

امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشه و تونسته باشیم مطالب مفیدی رو برای اون دسته از عزیزانی که به تازگی میخوان به سراغ برنامه نویسی بیان ارائه داده باشیم از همراهی شما ممنونم و تا آموزشی دیگر خدانگهدار.